Abecedný filter
Diskusia
Malo by Slovensko odblokovať európsky stabilizačný mechanizmus?

Chýbajúci podpis Slovenska blokuje spustenie európskeho stabilizačného mechanizmus, ktorý v polovici mája skoncipovali ministri financií EÚ s cieľom zabrániť zopakovaniu situácie počas gréckej krízy a oslabovaniu eura vplyvom špekulatívnych útokov. „Obranný val“ sa však stal rukojemníkom povolebnej situácie na Slovensku, keď nová vláda dať zelenú mechanizmu odmieta pre svoje odmietavé predvolebné stanovisko.

adela - zolik19@seznam.cz - 16.08.2010 - 17:39:30

Počuli sme...

Z dobre informovaných zdrojov (na internete) sme sa dozvedeli, že nová vláda odsúhlasila euroval za nasledovných podmienok:
- vláda požaduje od EÚ striedanie prílivu a odlivu a pevné ukotvenie Mesiaca na obežnej dráhe,
- potom a len potom je premierka Radičová ochotná akceptovať, že slnko vyjde na východe, ale len pod podmienkou, že zájde na západe,
- a len po splnení týchto podmienok je Radičová ochotná podporiť "ochranný val", ktorý súčasne žiada premenovať na "Ficov sľub".

Neprajníci novej vládnej moci tvrdia, že Radičová vyčlenila tak Grécko z ochranného valu pre nedodržiavanie ekonomickej disciplíny, ale že pre iné spriatelené krajiny, napr. Maďarsko je pripravená takéto isté prehrešky tolerovať.

V prípade nejasností, obráťte sa na hovorcu R. Baťa, ktorý je najkompetentnejší zo všetkých hovorcov, pretože funkciu hovorcu pravice zastával (pod iným názvom) už dlhý čas v renomovanom mienkotvornom denníku.


Lucy - ludmilasul@seznam.cz - 14.07.2010 - 09:43:07
Je trapne, ako sa sucasna vlada vyhovara na Fica a robia hanbu Slovensku. Ked si myslia, ze je to nefer voci Slovensku, nech to povedia a nech to nepodpisu. Lenze zda sa, ze Brusel im jasne vysvetlil, ze mozu hrat tu svoju sobecku a nechutnu politiku, ale dosledky pociti cele Slovensko, ze nejde len brat, ale treba aj davat, ze solidarita, ktora je tejto vlade taka cudzia, sa v Europe nosi. Keby mali chaprakter, tak priznaju, ze ich retorika pred volbami bola chybou a nie ako male decka hladaju chybu u inych.
anton - a2841595@bofthew.com - 13.07.2010 - 21:45:01
mali by cim skor skoncit to trapne divadlo,ktore poskodzuje SR v zahranici a prestat sa vyhovarat na Fica. SR sa nemoze hrat na svojom piesocku a ak ano, tak iba s holou....
Vlož príspevok
Meno
E-mail
KódSem vpíšte 4-miestny kód:
Príspevok

(c)2006-2017 www.EUROPSKAUNIA.sk | Právne podmienky
Developed by MONOGRAM Technologies