Abecedný filter

Berlaymont

Budova Berlaymont Budova Berlaymont je mohutnou stavbou v Bruseli a už od svojho postavenia je sídlom Riaditeľstva Európskej komisie.je mohutnou stavbou v Bruseli a už od svojho postavenia je sídlom Riaditeľstva Európskej komisie. Počas svojej existencie sa stala symbolom Európskej komisie i celkovej európskej prítomnosti v Bruseli. Sídlia tu kabinety predsedu Komisie i jednotlivých komisárov.

Berlaymont bol postavený v rokoch 1963 až 1969 na mieste, kde pred tým stál ženský kláštor Dames du Berlaymont, podľa ktorého sa budova pomenovala. Architektonické návrhy pochádzajú od architekta Luciena De Vestela v spolupráci s pomocnými architektmi Jeanom Gilsonom a Jeanom a Andrém Polakovcami. V roku 1991 bolo rozhodnuté o nutnej kompletnej rekonštrukcii. Tá trvala viac ako desaťročie a bolo na ňu potrebné vynaložiť nemalé finančné prostriedky. Európska komisia Európska komisia je politicky nezávislá, kolegiálna inštitúcia, ktorej poslaním je brániť záujmy Európskej únie. sa vrátila do svojich priestorov v roku 2004.

Budova je vysoká 55 metrov a má 14 poschodí v rátane prízemia. Celková plocha poschodí činí 240 500 metrov štvorcových. Kancelárske priestory spolu obsiahnu 3000 ľudí, zasadacie miestnosti majú kapacitu 880 ľudí.

Sídlo: rue de la Loi, 200, 1040 – Brusel, Belgicko

(c)2006-2018 www.EUROPSKAUNIA.sk | Právne podmienky
Developed by MONOGRAM Technologies